Lokalizacja i dojazd

LOKALIZACJA


Nasze lotnisko modelarskie zlokalizowane jest przy trasie z Gołębia do Niebrzegowa około, 6 km za Gołębiem a 3 km przed Niebrzegowem, na terenach tak zwanych 'Łąk Bonowskich'. Powstało w roku 2008 w wyniku przypadkowego spotkania na nim dwóch naszych modelarzy: Tomka i Adama. Do tego czasu każdy latał ‘sobie’ w przygodnych terenach, jednocześnie szukając odpowiedniego miejsca do latania większymi modelami RC. Miejsce odpowiednie to takie które zapewni bezpieczeństwo lotów dla pilota RC i jego modelu, jest w miarę równe, ma odpowiednią wielkość i jak najmniej przeszkód terenowych, jest wolne od osób postronnych i nie jest uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, można na nim wyznaczyć odpowiednie strefy. I takim miejscem właśnie jest nasze lotnisko w Niebrzegowie.


Pas główny o trawiastej nawierzchni posiada wymiary 150x20m. Usytuowany jest na kierunku wschód-zachód. Podejście do lądowania wykonuje się od zachodu do pasa RWY 26 z kursem 257° natomiast od wschodu do pasa RWY 8 z kursem 77°. W zupełności wystarcza nam do codziennego i weekendowego latania. Na potrzeby organizowanych corocznie pikników modelarskich jesteśmy w stanie przygotować dodatkowy pas pomocniczy o tym samym kierunku (szerszy lecz krótszy), lub w razie niekorzystnych wiatrów, pas poprzeczny na kierunku północ-południe.


Na terenie lotniska zostały wyznaczone strefy dla pilotów, widzów, parkujących samochodów oraz miejsce na ognisko lub grillowanie. Poniżej zamieszczamy plan lotniska.


Pokaż Lotnisko Modelarskie Niebrzegów na większej mapie

DOJAZD


Jak sama nazwa wskazuje, lotnisko modelarskie w Niebrzegowie znajduje się w ... okolicach Niebrzegowa. Jest ono zlokalizowane na przedłużeniu drogi wojewódzkiej  845  biegnącej od miejscowości Gołąb do Niebrzegowa. Dlaczego 'na przedłużeniu'? Ponieważ droga wojewódzka kończy się na przejeździe kolejowym, a dalej biegnie jako gminna, ale ciągle asfaltowa. Od przejazdu kolejowego do zjazdu na lotnisko jest dokładnie 3 km (ok. 4 min jazdy). Droga ta biegnie przez bardzo przyjemny iglasty las, i już tutaj warto zwolnić i pootwierać szyby w samochodzie. Nawet taki kontakt z przyrodą dobrze nastraja przez zbliżającymi się lotami ;) Droga o niskim natężeniu ruchu, nie jest zbytnio uczęszczana, służy jedynie jako dojazd do okolicznych wiosek. Można się na niej spodziewać zwiększonego ruchu rowarzystów (szczególnie w okolicach weekendowych), gdyż pokrywa się z  niebieskim  szlakiem rowerowym 'Puławy - Gołąb - Piskory - Bałtów - Puławy', notabene biegnącym także obok naszego lotniska, gdzie rowerzyści są częstymi i miłymi gośćmi.


Dojazd z kierunku przez Puławy, czyli koledzy z południowo-wschodniej części Polski (Lublin, Zamość, Rzeszów) jadą na Puławy. Z Puław drogą  801  kierujemy się na Dęblin, i w miejscowości Gołąb, zjazd w prawą stronę na wspomnianą wyżej drogę  845 , przy znaku  Niebrzegów 9 > . Jeśli ktoś chciałby skorzystać z dobrodziejstwa obwodnicy Puław i ominąć miejscki traffic jest taka możliwość. Po wjeździe do miasta, od strony Kazimierza Dolnego lub Lublina należy kierować się w kierunku na Radom krajową  12 'stką. Następnie przed nowym mostem przez Wisłę, zjeżdżamy z obwodnicy w prawo, i na rondzie kierunek Dęblin (także w prawą stronę).


Dojazd z kierunku od Radomia, koledzy z zachodniej Polski i Śląska, jadący przez Radom trzymają się drogi krajowej  12 , i dopiero po przekroczeniu Wisły, zaraz za mostem zjeżdżają z obwodnicy (na wysokości hipermarketów Leroy Merlin oraz  TESCO), i robią skręt w prawo na drogę   801  kierunek Dęblin, w miejscowości Gołąb, zjazd w prawą stronę na wspomnianą wyżej drogę  845  , przy znaku  Niebrzegów 9 >  .


Dojazd od Warszawy, koledzy ze stolicy, mazur, wielkoposlki i pomorza, prawdopodobie będą do nas jechać przez Warszawę. Stąd jest kilka możliwości:

  • Jedna z nich, to po lewej stronie Wisły, drogami  724  lub  79  do Góry Kalwarii, i tutaj 'przeskakujemy' Wisłę i drogą  801  do Dęblina, albo jedziemy dalej  79  do Kozienic, a stąd drogą  48  do Dęblina.
  • Druga to prawą stroną Wisły, Wałem Miedzeszyńskim, cały czas  801 'ką do samego Dęblina.
  • Trzecia także po prawej stronie Wisły, tylko szybszą trasą przez Garwolin i Ryki krajową  17 'stką. W miejscowości Moszczanka (za Rykami) zjazd w lewo na Dęblin (droga  48 )

Od Deblina dalej w kierunku na Puławy  801  'ką, i w miejscowości Gołąb, zjazd w lewą stronę na wspomniana wyżej drogę  845  , przy znaku Niebrzegów 9 >.
51.52035°N  21.93732°EWygenerowano w sekund: 0.08
Copyright RCpulawyTEAM © 2012 - 2021